?

Log in

No account? Create an account

Черным по белому

журнал о жизни, работе, медицине, рациональном питании, полезном законодательстве и прочем

Previous Entry поделиться с другом или недругом Next Entry
як зекономити електроенергію
толстый пингвин
vu_a_la
Тарифи на електроенергію для населення з 1 квітня 2011 року становлять:

- за обсяг до 150 кВт∙год електроенергії на місяць (включно) – 28.02 коп. за 1 кВт•год
- за обсяг понад 150 кВт∙год електроенергії на місяць – 36.48 коп. за 1 кВт•год
- для багатодітних, прийомних сімей незалежно від обсягів споживання електроенергії – 28.02 коп. за 1 кВт•год
 
   Детальні тарифи на сайті Київенерго:
 
    Наче й не так вже й дорого. Але б могло бути дешевше для тих, хто веде переважно нічний спосіб життя. Мало хто знає, що існують тарифи, диференційовані за періодами часу:
тризонний (нічний, напівпіковий, піковий) та двозонний (нічний, денний).

Двозонний тариф:
Ніч (23.00-7.00) – 70% вартості електроенергії
День (решта доби) – 100%
Трьохзонний тариф:
Ніч (23.00-7.00) – 40%
Напівпік (7:00 до 8:00; 11:00-20:00; з 22:00-23:00) – 100%
Пік (8:00-11:00; 20:00-22:00) – 150%

Для такої иференційованої оплати за електроенергію необхідно встановити багатозонний (багатотарифний) лічильник.
Встановлення такого лічильника є доцільним у разі, якщо ви користуєтесь електроенергією в години мінімального навантаження в мережі, тобто в нічний час, коли діють зменшені тарифи на електроенергію.

Завдяки цьому лічильнику можна планувати, як використовувати електроенергiю залежно вiд пори доби. Так, хто має багатотарифний лiчильник, електроприлади, що споживають багато енергії (пральнi машини, електропiчки, бойлери тощо) вмикають уночi. За умови виготовлення відповідно ї технiчної документацiї можна навiть запрограмувати котли, якi використовують для опалення. Тобто вдень користуються газовим котлом, а на нiч автоматично вмикається електричний, який нагріває воду, використовуючи електроенергію за мiнiмальним тарифом.

Встановлюється багатозонний лічильник за ініціативою споживача та за його кошт. Однак оскільки ціна багатозонного лічильника набагато вища від звичайного (в середньому від 1 тис. до 3 тис. грн., для порівняння вартість однотарифного лічильника - 500 гривень), його вартість окупиться впродовж декількох років (але в кожному випадку індивідуально).

Накiльки можна зекономити?
Усе залежить вiд інтенсивності користування електроприладами. Але, за приблизними пiдрахунками, споживачi з багатозонними лічильниками сплачують на 30-60% менше, нiж тi, хто користується звичайними лiчильниками

Процедура встановлення лічильника

Для встановлення багатозонного лічильника необхідно звернутися до енергопостачальника — у районнi або мiськi електромережi з листом на установлення багатотарифного лiчильника; отримати в енергопостачальника технічні умови з врахуванням потужностей енерго-споживання; придбати запрограмований на 2- або 3-зонний облiк багатотарифний лiчильник; вiднести лiчильник в обленерго i взяти дозвiл на його встановлення; звернутися в РЕМ i викликати iнспектора для замiни лiчильника.

З документiв, крiм заяви, потрібна копiя документа, який пiдтверджує право власностi на будинок чи квартиру, та паспортнi данi власника. Оформлення всiх документiв обійдеться орiєнтовно в 400 гривень.

  • 1
интересно

но пока все-таки не чувствую потребности заводиться с этими счетчиками, ну на чем я сэкономлю? стирать буду после 23? и все. свет нужен вечером. х-к работает круглосуточно. микроволновка, вытяжка, кондиционер нужны днем. да и я дома целый день. а если съеду через год? не, пока не рационально.

но буду иметь в виду, спасибо)

Переход на дифференцированные тарифы должен быть выгоден государству за счет сгалживания нагрузки на сеть, так что я бы приветствовал плановую замену отработавших ресурс однозонных счетчиков на двухзонные или трехзонные за счет госбюджета, а не пользователей сети.

я очень сомневаюсь, что государство захочет раскошелиться на такие счетчики. всегда ведь проще все переложить на плечи населения.
но мне кажется, что им выгоден единый тариф - ведь так они получают больше прибыли.

Это были идеалистические рассуждения.
Из предположения, что государство - это «мы».

  • 1